Aktuálně:

Final Four

- naše mužstvo zvítězilo ve FINAL FOUR a získalo tak vcelkové vítězství ve VČL, ročník 2016/2017 a pohár za vítězství.

Blahopřejeme!!!!

============================================================================

Průběh FF:

Semifinále:
122. BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - Basketbal TJ Svitavy "B" 75:59 (15:16 41:26 61:41)
Semifinále:
123. BK Přelouč "B" - Sokol Vysoké Mýto 83:73 (19:21 44:31 64:52)
Zápas o 3. místo:
124. Sokol Vysoké Mýto - Basketbal TJ Svitavy "B" 72:84 (20:16 36:35 52:48)
Finále:
125. BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - BK Přelouč "B" 100:59 (27:16 48:34 79:42)

10. TJ Jiskra Hořice 18 1 17 1034:1416 19

Čtvrtfinále bude hrát náš tým s jedním z vítězů předkola play-off, a to následovně:

25.3.2017    domácí zápas

26.3.2017    venkovní zápas

Věříme, že stejně jako loni postoupí náš tým do Final Four, ale -  na

rozdíl od loňska - letošní FF vyhraje!!

======================================================================================

Poslední zápasy:

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ Sokol BK Chrudim                      84:64    (19:16 40:35 58:54)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ SPŠ stavební Náchod                 50:84
(17:21 26:46 40:61)

TJ SPŠ stavební Náchod                - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou  85:62    (17:22 43:36 64:43)

BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - Sokol Nová Paka (71:75) (24:17 41:37 58:55)
      BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ Turnov (91:61) (34:14 53:31 75:48)

Komentář trenéra:

Pár vět z víkendu do novin: Sobotní utkání se neslo v duchu zákeřné hry hráčů Nové Paky z čehož pramenila naše nervozita a zbytečné chyby. Díky nim jsme prohráli koncovku o 4 body, ale poučili jsme se z toho a v neděli jsme proti Turnovu nasadili presovou obranu přes skoro celé hřiště po celý zápas a zaslouženě jsme vyhráli o 30 bodů.

Komentář zaujatého diváka:

Začátek sobotního podvečerního zápasu vyšel našemu týmu výborně. Nejen že soupeř z Nové Paky přijel pouze se sedmi hráči, ale po dlouhé době byla návštěva v hale víc než slušná a diváci hnali naše hráče do útoků i do obrany silným povzbuzováním. Navíc na naší lavičce sedělo 11 odhodlaných mužů a celý zápas řídila dvojice rozhodčích z vyšší soutěže, u kterých jsme doufali, že nastaví přísný ale spravedlivý metr a tím přispějí jak ke kvalitě zápasu, tak k našemu vítězství.

Jak se ovšem ukázalo, tento předpoklad byl lichý.. a bez ohledu na to, že na konečném výsledku se podepsala především naše střelecká nemohoucnost, rozhodčí v závěru zápasu dvěma – přinejmenším hodně spornými a přísnými – technickými chybami hostům k vítězství docela pomohli.

Ale vrátím se k začátku – po první čtvrtině vedení o 7 bodů, dařila se střelba i  kombinace, a i když jsme v obraně chvílemi nestíhali, vcelku tribuny očekávaly vyhraný zápas s rozdílem tak asi +20 bodů. To se ovšem nestalo. Na začátku druhé čtvrtiny soupeř dotáhnul náskok a na chviličku šel i do vedení, a jen zlepšeným závěrem a velkým úsilím se nakonec podařilo uhájit v poločase vedení o 4 body. Stejný obrázek pak pokračoval víceméně až do konce poslední čtvrtiny, kdy dvě minuty před koncem byl stav 69:70. To soupeř třemi trojkami v řadě strhnul vedení na svoji stranu. V tomto okamžiku se do utkání zapisují rozhodčí svými dvěma přísnými technickými chybami proti našemu mužstvu, čímž rozdíl narostl na tři body. Přes usilovnou snahu v záverečných vteřinách, kdy byl opět rozdíl jen jeden bod, se nepodařilo ubránit soupeře a košem za 3 body, 4 vteřiny před koncem bylo rozhodnuto.

Závěrem – tohoto utkání je škoda, protože všechno hrálo pro naše vítězství. V poslední čtvrtině jsme mnohdy lehce ztráceli míče v útoku, neproměňovali střelbou ze střední vzdálenosti a naprosto selhala střelba za 3 body. Na tom se určitě podepsalo i zranění Zdeňka "Koloucha" Hanzlíka, který musel předčasně opustit hřiště a i jeho body nám v závěru chyběly.

V nedělním zápase proti Turnovu už bylo všechno jinak. Opět jsme šli do vedení od začátku, ale na rozdíl od soboty jsme už vedení nejen nepustili, ale průběžně navyšovali až na konečný třicetibodový rozdíl. Celkově bylo utkání výrazně klidnější a rozhodčí jej vedli bez problémů k očekávanému konci. Do sestavy se vrátil Zdeněk Hanzlík a jeho 31 bodů bylo na výsledku hodně znát.

Po odehraných 8 zápasech je naše mužstvo na 2. místě, těsně za „středoškoláky“ z Náchoda. A právě ti nás příští kola čekají – v sobotu venku a v neděli pak na domácí palubovce. Těšíme se na toto měření sil.

Basketbal TJ Svitavy "B" - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 71:76 (21:17 46:37 58:61)

Sokol Vysoké Mýto - BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 64:72 (23:14 43:34 54:55)